İç çamaşırıma boşaldı hamile kalır mıyım ?

İç çamaşırıma boşaldı küloduma boşaldı hamile kalır mıyım bunu nasıl anlarım ?

Sizemize en çok gelen sorulardan birtaneside gençlerimizin yaşadığı ilişkide külot yada iç çamaşırına boşalma durumlarından dolayı hamile kalıp kalamayacaklarını sorması diyebiliriz. Sevgili kızlar, eğer bir ilişki yaşayacaksanız lütfen korunma yöntemlerinin neler olduğunu bilin. Ona göre adımınızı atın lütfen.

Öncelikle spermler çamaşırınıza bulaştı ise şunları bilmeniz gerekiyor. Spermler dış ortamda 3-5 dakikadan fazla yaşayamazlar. Eğer kadın üreme organındaki gibi uygun şartlar olsaydı 72 saat boyunca yaşayabilirlerdi. Buna göre çamaşırınıza bulaşmış sperm en fazla 5 dakika yaşayabilmektedir.

Genelde yüzeysel olarak yaşanılan ilişkilerde doğal olarak kadında ve özellikle erkeklerin üreme organından dışarı doğru saydam ve yapışkan bir sıvı salgılanır. Bu sıvıyı sizler zevk suyu olarak ta biliyorsunuz. Eğer yüzeysel sevişmelerde zevk suyu çamaşırınıza bulaşmış ise hamile kalabilmeniz için çamaşırınızın ağız yani vagina giriş bölümünde ıslaklığın vaginanızla temas etmesi gerekiyor ki daha sonrada hamile kalabilesiniz. Ama unutmayın bu çok düşük bir ihtimaldir. Sıfır risk midir ? Tabiki hayır hamile kalma ihtimaliniz olabilir.

Yukarıda yazılanlardan başka dikkat etmeniz gereken husus çamaşırlarınız üzerinizde yoksa ve bir kaç santim giriş söz konusu oldu ise tabiki hamile kalma ihtimaliniz oluyor. Bunun için istenilmeyen gebeliklerden korunmak için mümkün mertebe doğum kontrol yöntemini kullanıyorsunuz. Bu iş inşallaha maşallaha kalmaz kızlar. Lütfen istenilmeyen gebeliklerden sakının ve kendinizi koruyun. Bu hususta sormak istediklerinizi çekinmeden bana yazıp gönderebilirsiniz?

 

Sevgilerimle.

HAMİLEMİYİM ?

” Yazının izinsiz yada linksiz kullanılması durumunda, yasal süreç başlatılacaktır. “

Bir önceki yazımız olan Yasmin doğum kontrol hapı nasıl kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

kilottan sperm geçer mi,iç çamaşırıma boşaldı hamile kalırmıyım,İç çamaşırıyla hamile kalınırmı,iç çamaşırından hamile kalınırmı,ic camasirindan sperm gecer mi,Ic camasırına bosalınca hamıle kalınırmı,sperm kilottan geçer mi,camasirla hamilelik kolay mi,iç çamaşıra bulaşan spermden hamile kalınır mı,sperm çamaşırdan geçer mi,

“Yumurta sayısını arttıran ilaçlar” için 3 yorum

  1. Tuğçe diyor ki:

    1 hafta önce 1420 olan kan değerim şu an 16778 olmuş. normal bir artış mıdır sizce ?

    Teşekkürler..

  2. gozdee diyor ki:

    Bir sorum olacaktı ama

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
yasmin
Yasmin doğum kontrol hapı nasıl kullanılır

Yasmin doğum kontrol hapı kullananlar Ülkemizde ve Dünya üzerinde en fazla tercih edilen doğum kontrol hapı da diyebiliriz Yasmin için......

Kapat