Hamilelikte Kanama Hakkında bilgiler

Hamilelikte kanama olur mu ? Bu normal mi ? Bunun sebepleri nelerdir ?

Sevgili kadınlar hamilelik süreci içinde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birtanesi de hamileliğin ilk başlarındaki hassasiyet durumunuzdur. Olabildiğince ilk üç ayı dinlenerek geçirmeniz sizin açınızdan ve bebeğinizin açısından son derece önem arzetmektedir.

Gebelikte normal kanama olur mu ? Kanamaları normal diye sınıflandırmak doğru mu ?

Özellikle gebeliğin başlarında olan ( herhangi bir ayında olan kanamalar dahil ) hiç birine normal gözle bakılmaz ve ormal olarak asla kabul edilemezler. Bağzı bayanlarda adet dönemine uyan dönemlerde ilk dört ayda bir miktar kanama görülebilir. Tabiki hep böyle oluyor diye bunu önemsememezlik yapmamalısınız. Bununda bir sebebinin olduğunu unutmayın.

Progesteron hormonu yetersizliği kanama yapar mı ?

Progesteron hormonu desteği az olan kadınlar ilaçla bu desteği hamilelik öncesi alıyor olsalar bile hamile kaldıktan sonra bile bu desteğe devam etmek zorundalar. Bu anlattığımız kanamalar en masum olan kanamalardır.

Sizler lütfen sebep ne olursa olsun her türlü kanamada doktorunuzu bilgi sahibi yapın.

HAMİLEMİYİM.ORG

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Baş ağrısı migrenin nedenleri sebepleri başlıklı makalemizde hamilelikte baş ağrısı nedenleri ve pamilelikte baş ağrısı nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

hamilelikte ciğer gibi akıntı,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Graziella
Hamilelikte Baş ağrısı migrenin nedenleri sebepleri

Hamilelikte baş ağrısı migren sebepleri ve nedenleri nelerdir ? GEBELİKTE (HAMİLELİKTE) BAŞ AĞRISI VE MİGREN Baş ağrısına gebe olmayan bayanlarda...

Kapat