Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır ne demek ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler

Hamile kalınan ay ne demek ? Bu hamile kalınan ay hesaplama işlemi nasıl yapılır nasıl hesaplanır ?

Aslında teorik olarak son adet tarihinizin ilk günü olarak kabul edilmektedir. Doktorlara göre hamileliğinizin başlangıcıda bu tarihtir. Bunun çok net bir yöntemi olmamakla birlikte sevgili hamilemiyimhesaplama.com misafirleri, bunun için yumurtlama gününüzün tespiti size yol gösterecektir.

Yani sizler yumurtlama günlerinizi tespit ettiğinizde hangi gün hamile kaldığınız 3-5 gün farkla kesinlikle ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz. 28 günde bir adet olan bir kişi iseniz yada 30 gün de bir, 14 gün geriye gittiğinizde muhtemel yumurtlama gününüz ortaya çıkacaktır. Buna göre:

1 Ocakta regl oldu iseniz;

15- 20 aralık tarihleri arasında muhtemel yumurtlama gününüz olduğundan dolayı bu tarihler arasında hamile kaldığınız düşünülebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp bebekten sonra normal hamile kalanların paylaşım alanı başlıklı makalemizde tüp bebekten sonra hamilelik ve tüp ebbekten sonra yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

hamilelik nasil hesaplanir,hangi gün hamile kaldım hesaplama,hamile kalınan ay nasıl hesaplanır,hangi ayda hamile kaldım,hangi ay hamile kaldım,hamile kaldığım ayı hesaplama,hamile kalınan günü hesaplama,hamile kalınan gün nasıl hesaplanır,gebelik nasıl hesaplanır,hangi ayda hamile kaldım hesapla,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hamilelikte-vitamin-alimi
Hamilelikte nasıl beslenmeli nasıl beklenmeliyim sorularınıza cevaplar.

  Hamilelikte beslenme listesi ve hamilelikte nasıl beslenilir ? Sevgili hamilemiyimhesaplama.com misafirleri ve sevgili anne adayları... Büyük uğraşlar sonucunda ulaşılıyor...

Kapat