Hamile değilim adet olmuyorum adet gecikmesi neden olur ?

Merhabalar Ben Buket Saydam, Sizlere ulaştım çok şükür. Yani mail umarım ulaşır size Hamile değilim neden adet olamıyorum, midem bulanıylor, karnımda hareket var şişlik var ama hamile değilim ve adette olamıyorum bu konuda bana ne tavsiye ediyorsunuz teşekkür ediyorum.

 

ADET GECİKMESİ NEDENLERİ

Adet gecikmesinin çok sayıda nedeni olabilir. Mevsimsel geçiş sürecinde olduğumuz bu günlerde havaların bir sıcak ve bir soğuk olduğunu düşünecek olur isek birinci etken bu. İkinci etken ise ilaç kullanımı olabilir. Her türlü kullandığınız kullanacağınız ilaç adetlerinizi geciktirebilir. Üçüncü etken stres ve üzüntü durumu. Stresim var üzülmüştüm dediğiniz noktada bu da sizin adet döngünüzü değiştirip geciktirecektir. Menepoz durumunuz da adet döngünüzü değiştirmiş olabilir. Benim daha menepoz zamanım gelmemiştir yaşlı değilim diye düşünmeyin lütfen. Çoğu kadın gibi sizin de erken menepoza girme durumunuz olabilir.

Yukarıdaki saydığımaz nedenler sizde yok ise ve halen adet olmuyor iseniz. En yakın zamanda uzman bir doktorla görüşmeniz ve kendinizi hastalığınızı tetkik ettirmeniz gerekiyor. Lütfen kulaktan dolma, şehir efsanesi olan hiç bir yöntemi denemeyin. Mutlaka bir doktor ile görüşüp uzman fikri ve tedavi yöntemi ile destek alınız.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte başın sol tarafında ağrı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

hamile değilim ama adet olmuyorum,adet olmadım hamile değilim,adet olmuyorum,hamile değilim adet olamıyorum,hamile değilim ama adet olamıyorum ne yapmalıyım,hamile değilim adette olmadım,dostinex kullanırken adet gecikmesi,dostinex içtim ertesi günü adet oldum,adet olmuyorum hamile değilim,adet olmadınmı hamilemiyim deme,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
y
Yalancı hamilelik nedir?Yalancı hamileliğin belirtileri nelerdir?

Yalancı gebelik nedir , şu şekilde bir şey olabilmektedir mi diyorsunuz . Evet yalancı gebelik diye bir şey var ....

Kapat