Gebelikte şeker yüklemesi ne zaman nasıl yapılır ?

Gebelikte şeker yükleme testi nasıl yapılır nelere dikkat edilmesi gerekir ?

Gebelik şekeri önceden şeker hastalığı olduğunu söylemek istiyorum. Çok fazla yemek yeme çok fazla idrara çıkma ve çok fazla su içme durumu ile ortaya çıkar, Halsizlik uyku hali ile belirtiler gösterir. Kanda bulunan şeker seviyesinin yüksek çıkması su içme ihtiyacınızıda arttıracaktır. Bunlar genel şeker hastalığının belirtileridir sevgili hanımlar. Çoğu durumda gebelik şekeri belirti vermez.

Gebelik şekeri anne için hangi risklere neden olur ?

Gebelik şekeri hastalığı gebelik döneminde anneleri çok çok rahatsız eden bir durum olmadığından dolayı çok fazla riski olduğu söylenemez. Gebelik şekeri sorunu olan anne adaylarının bebekleri, annelerin aşırı yemek yemesinden dolayı omuz kısmı daha fazla geliştiği için teşhis edilirse, hem bebeği erkenden anne karnından almak ( bebeği yüksek şekerli ortamdan kurtarmak için alınıyor ) hemde olası sıkıntılı bir normal doğumu engellemek için alınır. Şekeri yüksek olan hanımlar için sezeryan kaçınılmaz olabilir.

Gebelik Şekeri nasıl tedavi edilir neler yapılır ?

Gebelik şekeri olan kadınlar için doktorlar, bebeği tehlikeye atıp bağzı bebeğe yararlı besinleri de sıfırlamadan diyet örneği verirler. Diyetle genelde gebelik şekeri seviyesi ne olursa olsun bir kadının diyetle bu durum düzeltilebilir. Diyeti uygulayan kadının açlık ve tokluk kan seviyesi kontrol edilir. Bu diyet neticesinde açlık ve tokluk kan seviyesinde öngörülenden daha az düşüş yaşanan kadınlar için. Doktor kontrolünde İnsülün tedavisine başlanır.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

gebelikte şeker yüklemesi nasıl yapılır,gebelikte şeker yüklemesi ne zaman yapılır,hamilelikte seker yuklemesi ne zaman yapilir,şeker yüklemesi ne zaman yapılır,hamilelerde şeker yüklemesi ne zaman yapılır,hamilelikte şeker yüklemesi nasıl yapılır,gebelikte şeker yüklemesi yapılmazsa ne olur,gebelikte şeker yüklemesi ne zamana kadar yapılır,seker yukleme kac haftaliga kadar yapilabilir,şeker yüklemesi nasıl yapılır,

“Yumurta sayısını arttıran ilaçlar” için 3 yorum

  1. Tuğçe diyor ki:

    1 hafta önce 1420 olan kan değerim şu an 16778 olmuş. normal bir artış mıdır sizce ?

    Teşekkürler..

  2. gozdee diyor ki:

    Bir sorum olacaktı ama

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
gebelik
İlişkiden sonra spermin dışarı çıkması akması hakkında bilgiler ?

SORU: " Ne kadar yatarsam yatayım yastık koyarsam koyayım ilişkidin ardından spermler geri çıkıyor bu durum hakkında bilgi istiyorum bu...

Kapat