Gebelikte ciğer yenir mi ? Hakkında bilinmesi gerekenler

Hamilelikte ciğer yenir mi ? Ciğere dokunmak bebeğimizde iz yapar mı ? Ciğerin bebeğe zararı olur mu ?

Özellikle annelerimizden yada çevremizden duyduğumuz bir hurafede şudur. ” Hamileyken ciğere dokunma bebeğinde iz yapar ” Bu iz kimi zaman göbekte zeytin şeklinde bir leke olduğu gibi vücudun başka bir yerinde de lekelenme şeklinde kendini gösterebilir.

Evet hamiş anneler, annelerimizden yada çevremizden duyduğumuz bu cümlenin tamamen hurafe olduğunu söylemek istiyorum. Hamilelik sürecince her yemekten kararınca tüketmek bizler için en iyisi olacaktır. Gelişen anatomimiz, bebeklerimize gerekli gıdaları vermek için çokça, organik ve çeşitli yiyeceklere ihtiyaç duyar.

Hamilelik sürenizce canınız ciğer çekiyor ise çok aşırıya kaçmadan ve ciğerin içindeki yağları da çıkartarak ( en azından minimuma indirin ) tüketmek en mantıklısı olacaktır. Özellikle eklediğimiz bu resimden sonra canınız ciğer çekiyorsa bir dürüm yiyebilirsiniz hiç birşeycik olmaz ama dediğimiz üzere lütfen içindeki kuyruk yağlarını çıkartın. Zaten pişerken ciğere bulaştığından dolayı o lezzeti alacaksınız.

HAMİLEMİYİM

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte C vitamini kullanmak hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

hamilelikte ciger yenir mi,hamileyken ciğer yenir mi,gebelikte ciğer yenir mi,hamileler ciger yiyebilirmi,hamileyken ciğer yemek,hamilelikte ciğer yemek,hamileyken cigere dokunmak,ciger hamilelik,hamilelikte ciğer,hamilelikte ciğer yenirmi,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hamilelikte hemoroit
Hamilelikte basur hakkında genel bilgiler

Hamilelikte basur memesi yada kanaması olur mu ? Bunun bir tedavi yöntemi yada hamilelik sürecinde bunu ve ağrılarını hafifletecek bir...

Kapat