Sürtünme Ile Hamile Kalınır Mı?

Konu, 'Genel Hastalıklar' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. sürtünmeyle hamile kalınırmı,sürtünmeyle gebe kalınırmı,sürtünme yoluyla gebe kalmak mümkünmü,sürtünmeyle hamile kalmak mümkünmü,sürtünmeyle gebe kalma olasılığı hakkında bilgiler


  g.jpg

  Evli olmayan sevgililer, bakire bayanlar sürtünme ile ile ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağına dair hamilemiyim.org sitemize sıkça sorular soruyor.
  Birliktelik tam olarak gerçekleşmeden yani penis vagina içine girmeden,dışarıdan temasla ve dışarıya boşalma ile hamile kalınıp kalınmayacağı merak ediliyor. Bu tür birlikteliklerde , erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile teması ve dışarıya boşalma sonrası , spermlerin ancak vagina ağzı ile teması sonrası gebelik olabilmektedir.
  Özellikle öğrenci ve genç yaşta çiftler bu yolla cinselliği yaşamaktadırlar.
  Sürtünerek ilişki de, tam bir cinsel temas olmayıp vajinaya da boşalma olmamaktadır. Kimi çiftler çıplak kimileri de üzerlerinde giysi veya çamaşır varken bu tür cinsel yakınlaşma kurmaktadırlar. Sürtünerek ilişki yaşayan bayanların hemen hepsi bakire ve genç yaşta olduğu için olası bir hamilelik ihtimalinden de son derece korkmaktadırlar.
  Sürtünerek ilişki ile hamile kalma riski yok denecek kadar azdır. Vajinaya penis girmemekte ve boşalma da vajina dışına olmaktadır.Çok nadir olarak meninin vajina ağzından içeri girme ihtimali vardır.

  Bu durumda, tabii ki normal bir cinsel ilişkiye göre gebelik şansı çok daha az olmakla birlikte, gebelik ihtimali bulunmaktadır. Bu şekilde, sürtünme yoluyla gerçekleşen ilişkiler hamileliğe karşı tam koruma sağlamadığı gibi genital siğil, Herpes gibi bir takım cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı da tam olarak korunma sağlamamaktadır.
  Sürtünme ile cinsel ilişki sonrası hamilelik ihtimali her ne kadar çok az olsa da, bu tür bir ilişki sonrası beklenen adet tarihlerinde en az bir hafta gecikmesi olanlar, tedbiren de olsa gebelik testi yaptırmalıdırlar.

  ELBİSE VE ÇAMAŞIR VARKEN HAMİLE KALINIRMI ?DETAYLA BU LİNKTE

  http://www.hamilemiyim.org/forum/threads/elbise-ve-Çamaşır-varken-birliktelik-de-hamile-kalınır-mı.1281/#post-2498

Sayfayı Paylaş

Hamilemiyim.Org misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. surtunmeyle hamıle kalınır mı

  ,
 2. 52 ile hamile kalınırmı

  ,
 3. çıplak olarak sürtünme ile hamile kalınır mı