Spermin Dışarı Akması Gebeliği Engellermi?

Konu, 'Erkek ve Kadın Kısırlığı' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. bu konu;spermin dışarı akması,spermin geri gelmesi,sperm dışarı neden akar ,menininin vajinadan geri akması gebeliği engellermi, hakkında bilgiler vermektedir


  hamilemiyim.org sayfamıza sorulan sorulardan biride ilişki sırasında meninn dışarı geri gelmesi gebeliği önlermi yönünde..Orası çıkmaz sokak gibidir. Meninin geri gelmesi ile çocuk olmama arasında bir bağlantı yoktur. Cinsel organınızda kaslar yoğunlukta olduğu için ilişki bitiminde size ve eşinize ait cinsel salgının dışarı akması normaldir. Bu durum gebeliğe engel değildir. 2- Kaç Doğru cevap verebilmek için kaç günde bir adet oluğunuzu ve adet düzeninizi bilmek gerekir fakat bir sonraki adete 17 gün kala başlayıp 11 gün kalıncaya kadar gün aşırı ilişkiye girerek gebelik ihtimalinizi artırabilirsiniz Ama her ilişkide gebelik oluşmayacağını unutmayınız.

  images (2).jpg

  Hamile kalmayı düşünüyorsanız ve korunmuyorsanız sizler için uzmanlardan derlediğimiz bir takım tavsiyelerimiz olacak özellikle spermin dışarı kaçmaması adına neler yapabilirsiniz işte cevapları


  Girilen ilişki sonrasında, kadın hemen ayağa kalkarsa, vajinadaki fazla miktarda sperm dışarıya akacaktır. Gebeliği oluşturacak olan spermler, rahim ağzına ulaşacak yeterli süre bulamadıkları için bu durum hamilelik isteyen çiftler açısından önemlidir. hamilelik isteyen kadın, ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp, vajinasındaki spermden kurtulmak amacıyla idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemelidir. İdeal olan, kadın kalçalarının altına yastık yada benzeri bir cisim koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de, ilişki bitiminden hemen sonra meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.

  Vajina, yapısı itibarıyle dışarıdan kulanılan herhangi bir temizleyici maddeye gereksinim duymadan kendi kendini temizleyebilen ve olağan ortamını yaratan bir organdır. Adet kanaması ve ilişki sonrasında vajina sağlıklı kalabilmek için kendi önlemini alır. Sadece hamilelik isteyen bayanlarda değil hiçbir kadında vajinal duş önerilmez. İlşiki öncesi yapılan vajinal duş vajen pH’ını değiştireceğinden hamile kalabilme şansını olumsuz yönde etkiler. Spermlerin yaşama şansı tehlikeye girer, ilişkiden hemen sonra yapılan duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır. Ayrıca vajinal duş, vajina da bulunan bakterileri kadın üreme sistemi içine, yukarılara doğru zorlayacağından enfeksiyon ve dolayısı ile kısırlık şansını arttırır.

Sayfayı Paylaş

Hamilemiyim.Org misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. ilişkiden sonra idrara çıkma hamileliği engellermi

  ,
 2. ilişkiden sonra tuvalete gitmek hamileliği engellermi

  ,
 3. ilişkiden sonra idrar yapmak hamileliği engeller mi

  ,
 4. ilişkiden sonra idrara çıkma,
 5. ilişkiden sonra idrara çıkmak hamileliği önler mi,
 6. ilişkiden sonra duş almak hamileliği engellermi ,
 7. iliskiden sonra tuvalete gitmek,
 8. vajinal duş gebeliği engeller mi ,
 9. ilişkiden hemen sonra tuvalete gitmek hamileliği engellermi,
 10. vajinal duş hamileliği engellermi