Hamilelik Adet Gününden Kaç Gün Geçince Belli Olur?

Konu, 'Hamilelik Soru Cevap Kayıt Olmadan Sorabilirsiniz' kısmında fferiss tarafından paylaşıldı.

1. Selam,
    Hep benzer sorular var.Bende ezberledim cevapları.Bu sefer bende sorayım dedim.
    Bende herzaman düzenli adet görürüm çocuk yapmaya karar verdiğimizden sonraki ay 26 günden 25 güne düştü.Şimdi en son regli günümden 27 gün geçti.Tabi içim içimi yiyor dün akşam test yaptım negatif çıktı:(
    Bir arkadaşım gününden 5 gün sonra yaptığında çizginin biri silik çıkmıştı.3 gün sonra tekrar yaptı Bu sefer gebe olduğu çıktığı ortaya.Aslında cevabıda kendim vermiş oldum.1 hafta kadar mı beklememiz lazım? :)

İşte kadın içgüdüleri herhalde evhamlanıyorum.Bir yandan inşallah olur diyorsun.Bir yandan olmazsa üzülmek yok diye kıvranıyorsun garip bir duygu :)
  2. Merhaba Bayanların adet günleri,ovülasyon günleri farklılık gösterir.Geç ovülasyon olmuş ise çubuk testlerde gebelik çıkmaz.1 gün gecikme dahi olsa kan testi vereceği değerlerle bilgi verir.Gecikmen var bence bu gün kanda gebelik testi yaptır net sonucu alırsın canım
  3. Beyzacığım Günaydın,
    Sabahın 7sinde dayanamadım gittim kan testini yaptırdım.Öğleden sonra sonuç çıkacak.Buraya yazacağım inşallah güzel haber alırım :)
  4. 16 Mayıs En son regli tarihim.09-10 Haziranda tekrar olmam gerekiyordu.
    Evet Sonucu yazıyorum sonuç değer 40,7.Gebe miyim ? :)
  5. Evet canım değerin gebelik lehine.Tebrik ederim ,sağlıklı gebelik geçirmeni diliyorum
  6. teşekkür ederim :)))))
    Beyza bunu beğendi.
  7. beyza hanım banada cevap verirmisiniz lütfennnnn 18 mayıstı adet tarıhım mıde bulnatısı ve halsızlık var doktora gıttım kan testı yapmadı rahımde kalınlaşma var dedııı ne demek buu napmalıyım yanııı
  8. Sorunuzu daha önce yanıtladım .Beklenen adet tarihinizde gecikme yaşarsanız test yapın.Rahim kalınlaşması gebelik belirtisi olabileceği gibi hastalık belirtiside olabilir.Ergenlik döneminin başlangıcında henüz yeni adet görmeye başlayanlarda,
    * Menopoza yakın dönemde adet dönemleri düzensizleşmeye başlayanlarda sık görülür. * Ayrıca aşırı kilo, obezite olanlarda,
    * Şeker hastalığı,
    * Sadece östrojen içeren doğum kontrol hapları kullananlarda,
    * Östrojen salgılayan yumurtalık tümörlerinde de görülür.
  9. merhaba benim en son adetim 8 mayıs bu ay adetim 4 gün gecikti üzerimde halsizlik uykusuzluk kasık ağrısı sık idrara çıkma var hamilemiyim cevabınızı bkliyorum
  10. Belirtilere dayanarak hamilelik teşhisinde bulunamayız.Emin olmak için kanda gebelik testi yapın
  11. Ah biz cevabını bildiğimiz soruları tekrar tekrar sindirmek için soruyoruz.Herşeyin sonucu kan testi :)) Ben daha muayeneye gidemedim cumartesi inşallah.Kese görünür mü acaba?
  12. merhaba.23 günde bir adet görüyorum.ve toplam 7 gün sürüyor.bu ay 12 haziranda adet olmam gerekirken 10 ve 11 haziranda birkaç damla kanamam geldi ve 12 haziranda itibaren hiçbir kanamam olmadı.13 haziran günü pembemsi bir akıntım oldu hafif ve bugün 14 haziran hala reglim başlamadı.sağ kasığıma arada bir ağrılar saplanıyor.bir arkadaşım hamile olabileceğimi söyledi.test için çok erken sanırım.bilgi verirseniz sevinirim.sevgiler.
  13. Bu gün Kanda gebelik testi yaparak durumunuz hakkında net bilgi edinebilirsiniz.Belirtilere dayanarak gebelik bulgusu hakkında yorum yapamayız
  14. Merhaba,

Adet günümü henüz 1 gün geçti ancak göğüslerde normal adet döneminde olduğundan cok daha fazla bir sislik hissediyorum. Ayni zamanda adet belirtilerini de yasiyorum (kasik agrisi vs gibi) Adet gecikmesi olmadan yaptigim idrar testleri negatif cikti, kan testi yaptiracagim ama bugun icin soylemek gerekirse hamilelikte iliskiden 2 hafta sonrasinda adet belirtilerinin aynisinin yasanmasi mumkun mudur? Tesekkurler
  15. Merhaba ;Lütfen önceki soru ve cevapları İnceleyin.Sürekli belirtiyorum Belirtilere dayanarak gebelik teşhisinde bulunmuyorum +Gecikme olmadan yapılan testler değerlendirilmemelidir..gebelik belirtileri gebeliğin 4 5 6 cı haftalarında başlar 2 haftada başlamaz
  16. merha ben bugun hamilelik testiyaptım 2.çizgi biraz silik çıktı ama belli sizce hamilemiyim
  17. Çubuk testler hatalı sonuç verebiliyor emin olmak için kanda gebelik testi yapın
  18. merhaba ben ekim ayının 5 inde hasta oldum ve bugün ayın 7 si hala hasta değilim,belirtilerim de yok. ayın 2 sinde kan testi yaptırdım fakat sonuç negatif çıktı tekrar yaptırmalımıyım hamile olup kan testinde çıkmama ihtimali varmı merak ediyorum. cvp verirseniz sevinirim.
  19. Iyi gunler ben on gun once dayanamadim kan testi yaptirdim sonuc 0.5 cikti simdi hastaligimdan 6gun kadar gecti akintim var ama baska hicbi belirtim yok sizce yeniden test yaptirmalimiyim beklemelimiyim
  20. Merhaba değer gebelik lehine değil.Jinekoloğa görüün gerekli yönlendirmeyi yapıcaktır Sevgiler

Sayfayı Paylaş

Hamilemiyim.Org misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. adet kaç gün geçince hamilelik belli olur

,
  2. hamilelik adet gününden kaç gün sonra belli olur

,
  3. adet gecikmesinden kaç gün sonra hamilelik belli olur

,
  4. kaç gün geçince hamilelik belli olur,
  5. adet 2 gün geçince hamilelik belli olurmu,
  6. hamilelik adet gecikmesinden kaç gün sonra belli olur,
  7. adetin kaç gün gecikmesi hamilelik belirtisidir,