Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Konu, 'Erken Gebelik Belirtileri' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

1. Gecikmeniz için en yakın zamanda hcg yaptırın ve sonuca göre jinekoloğa görünün
  2. Beklenen adet tarihinizde 3 -4 günlük gecikme yaşarsanız kanda gebelik testi yapın.
  3. beyza hanım adetim 8 gün gecikti en son ilişkinin üzerinden 14 gün geçti gecikmemden sonra 3.gün ve 7.gün idrar testi yaptım negatif cıktı testlerin dogruluguna ne kadar güvenebilirim? yaklasık iki hafta önce antidepresan kullanmaya baslamıstım gecikmemin onunla bir ilgisi olabilir mi
    Son düzenleme: 7 Mart 2014
    buse12345 bunu beğendi.
  4. Kişinin hassasiyetine göre birçok ilaç adet tarihlerinde düzensizlik yapabilir.Antideprasanlar barındırdığı maddelere göre gecikmeye yol açabilir .8 günlük bir gecikmen var tedbiren kanda gebelik testi yaptır
    Arzu 18 bunu beğendi.
  5. Merhaba beyza hanım uye oldum siz yardımcı olurum dediniz bana yardım edin lütfen sorumu tekrar sorayım mi
    Arzu 18 bunu beğendi.
  6. Merhaba busecim hoş geldin Sorunu sorabilirsin canım
    buse12345 ve Arzu 18 bunu beğendi.
  7. Beyza hanım bugün 6 günüm hala adet olmadım suda varki ben iki kere kürtaj oldum 1. Kalbi atmadı 2. Boş gebelik 2 'nin üzerinden 5 ay geçti 3 ayda korunmak bitiyordu ama kist çıktı bir ay diana kullandım geçti üstüne bir kez adet oldum şimdi hala olmadım bu ay korunma yoktu şimdi sormak istediğim adetimin gecikmesinin sebebi ne olabilir hamile olabilir miyim 3 gün gectiginde kan testi negatif çıkmıştı lütfen bana yardım edin
    Arzu 18 bunu beğendi.
  8. Busecim geç döllenme gibi durumlarda testte çıkmayabilir.+Korunmayı bırakmışsın (diana) döngün ilacı bıraktıktan sonra değişime uğrayabilir.Bunun yanında adet gecikmesi stres,kist,miyom gibi durumlardada gecikebilir.Tedavisinde olduğun doktorunla iletişime geç canım
  9. Ben yarın test yapsam varsa birşey cikarmi cevapladınız için tesekkur ederim sitresten hiç gecikme yaşamadım tekrar kist olabilir mi
  10. Canım kanda gebelik testi yaptır Kist tedavi yetersiz kalmışsa geçmemiş olabilir.Olasılıklı düşünmek yerine doktora görünmen en doğrusu
  11. Çok tesekkur ederim beyza hanım ınş guzel haberler alırım dualariniza ihtiyacım var
  12. Hadi bakalım mutlu haberlerini almayı diliyorum..
    buse12345 bunu beğendi.
  13. Mbr beyza hanım ben test yaptım hamile değilim ne yapmaliyim
    Arzu 18 bunu beğendi.
  14. Merhaba buse gecikmen için doktorunla iletişime geç .
  15. Beyza hanım k.bakmayın çok soru soruyorum ama doktoruma randevu aldım ancak cumaya alabildim size sormak istediğim soru şu bugün adet oldum sandım ama sadece peceteyi sildigimde kahverengi leke geliyo çok az ve sol kasigim çok agriyo bu neden kaynaklanabilir lütfen k.bakmayın korkmaya başladım şimdiden teşekkürler
  16. Rica ederim .İstediğin kadar soru sorabilirsin sınırlama yok.Bunun için burdayız.Muayene olmadan durumun anlaşılmaz buse.Ağrım var diyiyorsun.Havada kalıcak yalnış bilgiler vermek istemiyorum.Doktorunla tekrar görüş randevunu öne çek.
  17. Adet oldum çok şükür 36.günde bende kan pihtilasmasi olduğu için doktorum bana coraspirin verdi yaklaşık 3 aydır kullaniyorum hamile kalincada igneye baslayacam size sorum coraspirin hamile kalmayı engelliyor mu çok teşekkür ederim iyiki tanimisim sizi.
    Arzu 18 ve Beyza bunu beğendi.
  18. Düşük doz aspirin tedavisi hamilelikte genellikle; abort (düşük yapma), rahim içi gelişme geriliği veya preeklampsi gibi istenmeyen durumların olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Burada asıl hedeflenen bebeği rahim içindeki gelişiminin devam ettirebilmektir. Çünkü preeklempsi veya rahim içi gelişim azlığı (IUGR) gibi durumlarda plasentada oluşan bir takım pıhtı maddeleri bebeğe giden kan akımını azaltarak bebeğin rahim içinde büyümesinin azalmasına veya ölmesine sebep olabilmektedir.Anladınmı busecim :) Umarım en kısa zamanda mutlu haberlerini alırız sevgiler
  19. Alla alla ne panik kız)))ama sevindim benden de çok soru sorana var die..beyza hanım allah sizin yüreğimize dayanma gucu..sabır ve güzel güzel şeyler versin..)))))
    Beyza bunu beğendi.
  20. Ama zor gunlerde geçirmiş.busecim inşallah sağ salim bi evlatla rabbim sevindirir seni.öptüm..
    buse12345 ve Beyza bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş