Bebeklerde Konak Nasıl Geçer?

Konu, 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' kısmında Beyza tarafından paylaşıldı.

 1. bebeklerde konak hastalığı nedir,konak nasıl geçer,konağın tedavisi varmıdır,bebeğin kafasında kepek,bebeğin kafasında kabuk,bebeğin kafasında yara,bebeğin kafasındaki konak nasıl temizlenir hakkında bilgiler

  bko.jpg

  Konak özellikle yeni doğan bebeklerde baş bölgesinde görülür. Pek çok annenin yaşadığı bir durum olan konak bebeğe rahatsızlık vermez. Aslına bakarsanız bebekten çok biz anneleri rahatsız eder.
  Hassas bebek Cildi

  Yenidoğan bebeğinizin cildi, normal bir insanın cildine göre çok daha hassastır. Çünkü bebeğinizin cildinin keratin tabakası henüz gelişmemiştir. bebek-cildi-neden-daha-hassastir-350x265Bu nedenle doğduğu andan itibaren bebeğinizin cildi dışarıdan gelen etmenlere karşı açıktır. Keratin tabakasını oluşturana kadar- ki bu süre bebeğin ilk yılını kapsar – bebeğinizin cildinin bakımı ve dış etmenlerden korunması önemlidir.
  bebek cildini nasıl koruyabiliriz?
  Bebeklerimizin cildini korumak için annelere bugünlerde eskilerden bile daha çok iş düşüyor. Neden mi?
  Son yıllarda teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte giysilerin, temizlik malzemelerinin ve gıdaların yapısına giren kimyasallar bizler için olduğundan çok daha fazla bebekler için sorun olabilmektedir.
  İşte bebeğinizin hassas cildine etki eden faktörler :
  Bebeğinize giydirdiğiniz giysilerin kalitesi
  Banyoda kullandığınız malzemeler
  Bebeğinize dokunan eller
  Bebeğinize yedirdiğiniz gıdalar
  Bu nedenle büyüme çağındaki çocuklarda özellikle de bebeklerin ilk 3 yılında bu konuda daha hassas olmak, sağlıklı bebek gelişimi için önemlidir.

Sayfayı Paylaş

Hamilemiyim.Org misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebeklerin kafasinda yara