Düşükten sonra dikkat edilmesi gerekenler

Düşükten sonra yapılması gerekenler – Düşükten sonra nelere dikkat edilmesi gerekiyor

Kadınlarımız için en zor durumlardar bir tanesidir düşük. Genelde hamileliğin ilk üç ayında bu düşük tehlikeleri ile karşılaşılır. Bu tür durumlarda düşükten korunmak için hanımlarımızın kesinlikle ağır işler yapmalmaları ve bu değerli ve 3 aylık tehlikeli süreci dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir.

Olası tehlike vuku bulduğunda ve düşük olduğunda şunlara dikkat etmeniz gerekir. Düşük sonrası rahim içersinde parça kalıp-kalmadığına bakmak için ultrasonografi ile kontrol edilir, rahim içinde parça kalmışsa rahim içi temizlenir.

Düşük sonrası 2-3 hafta cinsel ilişki tavsiye edilmez.

Düşük kürtaj sonrası 4,6 hafta regl kanamaları görülür.

Düşük sonrası kan uyuşmazlığı olan çiftlerde ilk 72 saat içinde Rheogam yapılması gerekmektedir. Gebelik 6 haftadan az ise Anti-D yapılması tavsiye edilmez.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Bulantı ne zaman başlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

düşük sonrası yapılması gerekenler,düşükten sonra dikkat edilmesi gerekenler,düşükten sonra yapılması gerekenler,dusuk yaptiktan sonra yapilmasi gerekenler,ilk düşükten sonra hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler,düşükten sonra nelere dikkat edilmeli,düşük sonrası dikkat edilmesi gerekenler,düşükten sonraki hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler,düşükten sonra hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler,düşükte dikkat edilmesi gerekenler,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
beta hcg testi
Beta Hcg değerleri ne zaman yükselir

BETA HCG değerleri nedir ve ne zaman yükselir ? Yükselmesi ne anlam taşır. Hcg Hormonu Ne Zaman Yükselir Bazı durumlarda...

Kapat