4 5 6 Aylık Bebek Menüleri ve Beslenmesi

4 5 6 Aylık bebekler ne yemeli nelerle beslenmeli ?

Herşeyden önce arkadaşlarım sütünüz kesinlikle yetiyorsa bu besinlere bir yaşından önce başlamamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer bebeğiniz süt almıyorsa ve mama ile besleniyor ise bunları vermeniz yetecektir.  Özellikle bu aylarda bebeklerinize kesinlikle püre şekline getirilmiş organik ürünleri vermenizi tavsiye ediyoruz.

Özenle soyup hazırladığınızı meyvelerin veya sebzelerin sap ve çekirteklerini iyice temizleyin, zebze ise iyice haşlayın ve püreyi ise mutlaka rende ile yapın kızlar.

Sebze meyveleri iyi yıkayarak püreler yapın. Sebze olarak kabak, karnıbahar, bezelye, iyi pişmiş taze fasülye tercih edilebilir. Düdüklü tencerede haşlayın. Öncelikli bu 4-6 ay arası bebeğe verilecek besinler olarak:

Prinç unu : kaynamış su anne sütüveya hazır mama ile karıştırın

Havuç püresi : kaynamış havucu püre haline getirin.

Meyve püresi : elma veya yumuşak armut tercih edilmeli

Patates püresi : Kaynatılarak püre haline getirin

Tüm püreler biraz sıvı şekilde hazırlanır, kaynamış su ve veya anne sütü veya hazır mama ile sulandırın. Kesinlikle 1 yaşına gelmemiş bebeklere normal süt verilmemesi gerektiğinden dolayı süt asla kullanmıyoruz kızlar.

Bebeklere Bal verilir mi ?

Kesinlikle hayır bal verilmez. Mercimek tanesi kadar bile bal vermemeniz gerekiyor. Bebeklerin sistemi tam gelişmediğinden dolayı balın içerisindeki maddeler bebeğinize ciddi zararlar verebilir. 1 yaşını beklemek zorundasınız. Unutmayın Bal Yok. Ne zamana kadar ? 1 yaşına kadar.

4 5 Aylık Bebek Hangi Ek Gıdaları Yiyebilir Hangilerine Başlamam Gerekiyor ?

Doktorlara sorduğunuzda başlamayın diyorlar isede, bir anne olarak ben başladığımı söyleyebilirim. Şu anda bebeklerim 8 aylık oldular. Evet ikiz annesiyim. Şunu yine belirtmek istiyorum kızlar eğer bebekleriniz anne sütü alıyor ise kesinlikle başlamayın. Eğer mama alıyor ise,

Muz, elma ve kiwi türü meyvelerin cam rende ile püresini çıkartabilir bebeğinize az az verebilirsiniz. Onun haricinde Bebelac yada diğer markaların özellikle 4 aylık çocuklar için hazırlamış olduğu organik ürünleride verebilirsiniz.

Sizlerinde bu konu hakkında yorumlarınızı ve bebeğinize yaptığınız menüleri paylaşmasını bekliyoruz.Resim için sakın kızmayın çok komiğime gitti yazıya ekledim hanımlar :) Siz bu kadar da fazla mama vermeyin yada verin evinizde hayvanınız var ise yalayarak doyar ne diyeyim :)))

Sevgilerimle.

HAMİLEMİYİM.ORG

 

Bir önceki yazımız olan Yumurtlama Gününe Göre Cinsiyet Belirleme Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

5 ayliq usaq ne yemeli,7 Ayliq Usaq ne Yemelidir,4 ayliq usaq ne yemeli,6 ayliq usaq ne yemeli,2 aylig uwag ne yemelidir,5 ayliq usaq ne yemelidir,korpenin beslenmesi,alti ayliq usaq ne yemeli,5 aylık bebek beslenme menüsü,6 aylık bebek neler yemeli,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
kiz_erkek_bebek
Yumurtlama Gününe Göre Cinsiyet Belirleme Hakkında Bilgiler

Yumurtlama gününe göre bebeğin erkek mi yada kız mı olacağının tespitini ve nasıl yapıldığını anlatan bir yazı paylaşacağız sizlerle arkadaşlarım....

Kapat